O MNIE

Witam serdecznie!

 

Mam na imię Justyna i jestem konstruktorką bielizny oraz kostiumów kąpielowych.  

Na co dzień realizuję bardzo indywidualne projekty w szerokiej gamie rozmiarów i modeli. Wykonuję konstrukcje, szablony, odszywam prototypy/sample. 

Bardzo często spotykam się z pytaniem, gdzie można zdobyć wiedzę odnośnie konstrukcji bielizny. Niestety, nie napiszę w tym momencie nic pokrzepiającego, żadnej konkretnej informacji również nie otrzymacie, ponieważ nie jest to wiedza, którą można zdobyć tak po prostu, po ukończeniu określonego kierunku szkoły zawodowej czy studiów. Jest to efekt długoletniej praktyki i mozolnej, samodzielnej pracy w tym kierunku. 

Ja, swoje umiejętności szycia bielizny zdobyłam dzięki pracy w jednej z firm produkujących bieliznę damską w Białymstoku. Przez przeszło 8 lat szyłam bieliznę damską, tak zwyczajnie, przy maszynie. Bardzo wiele zawdzięczam mojemu byłemu pracodawcy ponieważ gdyby nie cierpliwość do mnie i moich trudnych początków w tej branży nie byłabym w tym miejscu gdzie jestem aktualnie. Tak, nauka szycia biustonosza wcale nie jest łatwa i jeśli nie miało się z tym nic wspólnego wcześniej to zaręczam, lekko nie jest 🙂 A tak się szczęśliwie złożyło, że znam od podszewki każdy proces, który zachodzi podczas produkcji biustonosza, majtek czy gorsetu, wiem co z czym się łączy. I to jest fantastyczna wiedza!

Ale prawdziwą wisienką na torcie jest sama konstrukcja oraz modelowanie. Tego nie uświadczycie wszędzie. Owszem, prowadzone są kursy konstrukcji bielizny damskiej ale wierzcie lub nie, nie zdobędziecie tam wiedzy aktualnej, bo ta nie jest nigdzie wydawana w postaci książek. Z wiedzy zdobytej na kursie raczej nie uda się Wam również zrobić biustonosza powyżej miseczki D. Dlaczego? Ponieważ bardzo wąskie grono ludzi zna ten temat, a jeśli już zna, to niekoniecznie chce tą wiedzą się dzielić.  

I tak oto działam od 7 lat wykonując fascynujące i bardzo indywidualne projekty.

Zdaję sobie sprawę z tego, że każdy z nich musi być idealny, zarówno pod względem estetycznym jak i rozmiarowym, wszakże produkt wchodzący do produkcji masowej musi znaleźć swego potencjalnego odbiorcę. Dlatego jakość  to dla mnie podstawa

Niestety nie wszystkie swoje realizacje mogę pokazać, ale znajdziecie troszkę zdjęć z mojej działalności. Spróbuję również Was zainspirować do samodzielnego działania. O ile czas pozwoli postaram się przybliżyć wszystkim zainteresowanym temat bielizny od tak zwanej „podszewki”. Chętnie służę pomocą we wszystkich „stanikowych” sprawach, podpowiem, doradzę w kwestii przeróbek (tak, tak, jeśli macie choć troszkę zacięcia do szycia, z moją pomocą będziecie w stanie wiele zdziałać w swoim biustonoszu).

Będę również wdrażała powoli szablony do pobrania i samodzielnego uszycia. To jest akurat mój najnowszy plan i będę go wdrażała sukcesywnie. Obiecajcie, że pochwalicie się tym, co uszyłyście i będziemy mogli cieszyć się razem z waszych sukcesów 🙂

Zapraszam serdecznie do odwiedzania tego bloga, zachęcam do aktywności czy to w komentarzach, czy w formie mailowej (biuro@jastin.pl). Postaram się na bieżąco odpowiadać na wszystkie pytania czy wątpliwości.

 

Dodaj komentarz