PRÓBNE MODELE/ PRZESZYCIA

Posiadam park maszynowy przystosowany do szycia bielizny damskiej oraz kostiumów kąpielowych. Do każdego procesu potrzebujemy praktycznie innej maszyny dlatego, jeśli jesteś pasjonatem, z całą pewnością zainteresuje cię poniższa rozpiska.

A zatem, do stworzenia Twojej kolekcji potrzebna jest:

  1. Stębnówka – tradycyjna maszyna do zszywania ściegiem prostym dwóch lub więcej elementów.
  2. Overlock – służy do obrzucania brzegów materiału.
  3. Interlock – inaczej zwany renderką, dzięki niej możemy połączyć ze sobą elementy miseczek biustonosza bądź też podłożyć brzeg dzianiny.
  4. Dwuigłówka – potrzebujemy jej do wszycia tunelu w biustonoszu, do wszycia markizety również w biustonoszu lub innym wyrobie gorseciarskim.
  5. Zygzak i trójskok – mogą to być odrębne maszyny, ale mogą też być dwie w jednej. Ja posiadam dwie w jednej i po prostu przestawiam w razie potrzeby. Niesamowicie wygodne rozwiązanie. A służy ta maszyna do wszywania wszelkiego rodzaju gum, obszywek oraz do wykończania wyrobów gorseciarskich.
  6. Ryglówka – ta z kolei służy do mocowania/zabezpieczania wszelkiego rodzaju szwów czy elementów.
  7. Lamowarka – służy do obszywania brzegów produktu lamówką.

Do tego dochodzi specjalistyczne oprogramowanie – Inventex do tworzenia konstrukcji, modelowania i stopniowania szablonów oraz ploter do ich wydruku.

Odszycie prototypów/sampli jest bardzo pracochłonnym procesem. Musimy wydrukować na ploterze wcześniej wykonane szablony, przygotować Wasze materiały do rozkroju, następnie wykroić i uszyć gotowy produkt. Jako że są to każdorazowo pojedyncze egzemplarze, w żaden sposób nie da się przyspieszyć tego procesu. Dlatego nie powinna dziwić nikogo kwota odszycia prototypu/sampla. Jest to po prostu czas wyliczony na jego wykonanie. Im model bardziej skomplikowany tym droższe odszycie.

W oddzielnej zakładce (TUTAJ) zamieściłam orientacyjny przedział cenowy poszczególnych asortymentów, jednak konkretną wycenę można zrobić dopiero po zapoznaniu się z konkretnymi projektami.