O MNIE

O MNIE, CZYLI KTO SIĘ KRYJE ZA FIRMĄ JASTIN?

Witaj!

Mam na imię Justyna i jestem konstruktorką bielizny oraz kostiumów kąpielowych.

Współpracuję z firmami i projektantami w zakresie przygotowania szablonów, stopniowania i odszywania modeli. Realizuję bardzo indywidualne projekty w szerokiej gamie rozmiarów i modeli, dlatego, jeśli potrzebujesz pomocy w tej dziedzinie, jesteś początkującym projektantem lub firmą już istniejącą na rynku zapraszam serdecznie.

Jestem także: "cudotwórczynią, magikiem, dobrą wróżką, czarodziejką". Tak mnie zwą 🙂
A ja tak zwyczajnie, po prostu naprawiam również Waszą bieliznę. Zajmuję się tym dosłownie przez przypadek, ale również z potrzeby istnienia tychże usług. Skoro mam specjalistyczne maszyny to pomyślałam "dlaczego nie"? Ale o tym może opowiem przy innej okazji, ponieważ to bardzo ciekawa historia. Może poprzez swoje doświadczenie zainspiruję kogoś i stanę się kołem napędowym nowej historii życia?

Nie chciałabym także zaniedbywać obszaru jakim jest szycie bielizny dla klienta indywidualnego. Jest to bardzo ważny temat i nadal ciągle potrzebny mimo, że półki sklepowe uginają się od nadmiaru modeli i rozmiarów. Na tę chwilę nie szyję bielizny na indywidualne zamówienie, ale o wszelkich zmianach w tym temacie będę informowała na bieżąco. Zachęcam zatem do śledzenia strony www.jastin.pl oraz Fanpage`a na Facebooku. Rok 2022 przyniesie ogromne zmiany i warto im się przyjrzeć.

KONSTRUKCJA, MODELOWANIE, SZYCIE BIELIZNY - SKĄD TA WIEDZA?

Bardzo często spotykam się z pytaniem, gdzie można zdobyć wiedzę odnośnie konstrukcji oraz szycia bielizny. Niestety, nie napiszę w tym momencie nic pokrzepiającego, żadnej konkretnej wskazówki również nie otrzymacie, ponieważ nie jest to wiedza, którą można zdobyć tak po prostu, po ukończeniu określonego kierunku szkoły zawodowej czy studiów. Jest to efekt długoletniej praktyki i mozolnej, niekiedy samodzielnej pracy w tym kierunku.
Swoje umiejętności szycia bielizny zdobyłam dzięki pracy w jednej z firm produkujących bieliznę damską w Białymstoku. Przez przeszło 8 lat szyłam bieliznę damską. Bardzo wiele zawdzięczam moim byłym pracodawczyniom, ponieważ gdyby nie cierpliwość do mnie i moich trudnych początków w tej branży nie byłabym w tym miejscu gdzie jestem aktualnie. Nauka szycia biustonosza wcale nie jest łatwa i jeśli nie miało się z tym styczności wcześniej to zaręczam, lekko nie jest 🙂 Zresztą, w żadnej dziedzinie na początku nie jest lekko, a przynajmniej tak mi się wydaje.
Tak się szczęśliwie złożyło, że znam od podszewki każdy proces, który zachodzi podczas produkcji biustonosza, majtek czy gorsetu, wiem co z czym się łączy i to jest fantastyczna wiedza!

Natomiast jeśli chodzi o konstrukcję czy modelowanie, niestety, tego nie nauczycie się wszędzie. Prowadzone są kursy konstrukcji bielizny damskiej ale wierzcie lub nie, wiedzy aktualnej na nim nie zdobędziecie, bo ta nie jest nigdzie wydawana w postaci książek. Aktualna moda i zmiany w budowie sylwetki kobiecej wymusiły także na konstrukcji biustonosza wiele zmian, a tego autorzy polskich książek z lat 60. czy 70. nie uwzględniają.
Być może uwzględniają to książki autorów z innych krajów, ale tych nie znam więc nie mogę się wypowiadać w tym względzie.
I tak oto działam od 8 lat wykonując fascynujące projekty, poznając fantastycznych ludzi i to najbardziej kocham w mojej pracy.

Zdaję sobie sprawę z tego, że każdy z realizowanych projektów musi być idealny, zarówno pod względem estetycznym jak i rozmiarowym. Produkt wchodzący do produkcji masowej musi znaleźć swego potencjalnego odbiorcę, dlatego jakość  to dla mnie podstawa.
Niestety nie wszystkie swoje realizacje mogę pokazać, ale znajdziecie troszkę zdjęć z mojej działalności.

CO JESZCZE MOGĘ DLA WAS ZROBIĆ?

Spróbuję Was zainspirować do samodzielnego działania.

O ile czas pozwoli, postaram się przybliżyć wszystkim zainteresowanym temat bielizny od tak zwanej „podszewki”. Chętnie służę pomocą we wszystkich „stanikowych” sprawach, podpowiem, doradzę w kwestii przeróbek (tak, tak, jeśli macie choć troszkę zacięcia do szycia, z moją pomocą będziecie w stanie wiele zdziałać w swoim biustonoszu).
Będę również wdrażała powoli szablony do pobrania i samodzielnego uszycia. To jest akurat mój najnowszy plan i będę go wdrażała sukcesywnie.

Zapraszam serdecznie do odwiedzania strony jastin.pl.

Zachęcam do aktywności czy to w komentarzach👇👇👇👇👇

FB - wejdź klikając TUTAJ

Instagramie - kliknij TUTAJ,

a nawet na Tik Toku - wchodząc TUTAJ.

Zapraszam również do kontaktu w formie mailowej (biuro@jastin.pl). Postaram się na bieżąco odpowiadać na wszystkie pytania czy wątpliwości.

Jastin Justyna Świątkowska