Dlaczego stanik uwiera pod pachami?

Jednym z najczęściej dokuczających miejsc podczas noszenia biustonosza jest podkrój pachy. Nie dla każdej kobiety jest to uciążliwe i nie w każdym modelu stanika taki dyskomfort się pojawia. Ile kobiet, tyle sylwetek oraz odczuć podczas użytkowania biustonoszy.

Na szczęście można temu zaradzić.  W dalszej części artykułu dowiesz się, dlaczego biustonosz powoduje dyskomfort oraz jakie rozwiązanie proponuję na złagodzenie takiego stanu. 

Dlaczego biustonosz uwiera pod pachami?

Biustonosz uwiera pod pachą - dlaczego?

Przyczyn uwierania biustonosza pod pachą może być wiele. Jednym z najczęstszych powodów, jaki przychodzi nam do głowy jest to, że nosimy nieodpowiedni rozmiar lub fason. Innym podłożem uwierania lub bólu wydaje się fakt, że miseczki są zbyt płytkie lub zbyt głębokie w stosunku do rozmiaru biustu, że mogą uciskać pod pachą lub przemieszczać się na boki, powodując dyskomfort. Wszystko to jest możliwe i owszem, dzieje się skrywane pod ubraniem.

Także szwy, materiały i inne elementy, które tworzą gotowy produkt mogą powodować ucisk w omawianym obszarze, jednak stosunkowo rzadko. Jedynie u osób wysoko wrażliwych może pojawić się problem uwierania na skutek tych czynników. Dla szerokiej grupy użytkowniczek bielizny nie stanowią one jednak problemu.

Warto też podkreślić, że świadomość kobiet w zakresie doboru biustonoszy jest coraz większa, dlatego wymienione wyżej przyczyny mogą, ale nie muszą być podłożem dyskomfortu.

Uzasadnienia bólu/uwierania biustonosza pod pachą należy szukać zupełnie gdzieś indziej, a dokładniej mówiąc, w jego konstrukcji oraz w indywidualnej budowie ciała kobiety. Spróbuję to wyjaśnić w miarę zrozumiale i czytelnie w dalszej części tekstu.

Uwieranie biustonosza pod pachą a konstrukcja biustonosza

Przyjrzyjmy się teraz siatce konstrukcyjnej biustonosza, która jest fundamentem naszego produktu. Przygotowując ją, bierze się pod uwagę (lub powinno się brać) przede wszystkim wymiary ciała, natomiast rodzaj/kondycję biustu oraz typ biustonosza, który konstruujemy. Na podstawie tych trzech kryteriów powstaje siatka konstrukcyjna podstawy biustonosza a w dalszej kolejności sama czasza miseczki, która jest filarem dla gotowego produktu.

Wymiary, których potrzebujemy do zrobienia konstrukcji są następujące:

  • obwód w biuście,
  • obwód pod biustem,
  • obwód talii,
  • wzrost,

Po wyliczeniu niezbędnych odcinków powstaje siatka konstrukcyjna, która wygląda między innymi tak, jak na poniższym zdjęciu.

Konstrukcja biustonosza a uwierające fiszbiny w biustonoszu
Konstrukcja miseczki biustonosza

W następnej kolejności przygotowujemy szablony, modelujemy, szyjemy prototyp, mierzymy, sprawdzamy. Gdy model zostanie dopracowany, stopniujemy na poszczególne rozmiary i ruszamy z produkcją masową.

Dla większości populacji przygotowane przez producentów wyroby będą w porządku i zaspokoją potrzeby, które powinny zostać zaspokojone, czyli dopasowanie, wygodę, komfort użytkowania, podtrzymanie biustu. Wszystko fajnie, tylko dlaczego niektóre z Pań czują dyskomfort lub ból pod pachą od biustonosza?

uwieranie biustonosza pod pachą a indywidualne cechy sylwetki

Dla większości kobiet tak przygotowana rozmiarówka biustonoszy, jak zostało to opisane wyżej, będzie bardzo dobra, wygodna, dopasowana.

Ważna kwestią pozostaje jednak fakt, że każdy człowiek ma indywidualną budowę ciała. Aby uzyskać biustonosz idealny pod każdym względem, w konstrukcji biustonosza powinno się uwzględniać te indywidualne cechy, do których można zaliczyć na przykład: szeroki rozstaw piersi, proporcje w budowie sylwetki, wzrost.
Podstawowe wzory, które stosuje się do obliczenia odcinków konstrukcyjnych biustonosza są dosyć ogólne i nie uwzględniają różnic w budowie sylwetki. Wzory te można z powodzeniem stosować w szyciu indywidualnym, ponieważ tylko podczas takiej pracy można nanieść poprawki, dopasować produkt do sylwetki, ewentualnie przekonstruować lub przemodelować aby uzyskać pożądany efekt. Produkcja natomiast, tak zwana masowa, rządzi się nieco innymi prawami.

dlaczego biustonosz uwiera pod pachami

Na potrzeby produkcji masowej, w celu uwzględnienia tych indywidualnych cech sylwetki sporządzono początkowo 126 rozmiarów:
14 obwodów - 60, 65, 70, 75, 80, 85, 90, 95, 100, 105, 110, 115, 120, 125
9 typów miseczek - AA, A, B, C, D, E, F, G, H
Dzisiaj jest tych rozmiarów duuuużo więcej, w zależności od marki produkującej biustonosze. I teraz, gdyby dla każdego z tych, przyjmijmy 126 rozmiarów przypisać wzory i na ich podstawie wyliczać odcinki oraz sporządzać konstrukcje byłoby co najmniej pracochłonne, jeżeli w ogóle możliwe. Dlatego też, uwzględniając dotychczasowe pomiary antropometryczne (czyli pomiary parametrów ciała), tabele rozmiarów i inne cechy sporządzono system, według którego biustonosze są stopniowane i produkowane na szerszą skalę. Dzięki temu powstał uśredniony system, który umożliwi ubranie biustów całej populacji.

Tym czasem są klientki, które czują dyskomfort podczas noszenia biustonoszy. Dlaczego tak się dzieje?
Ponieważ te wyjątkowe osoby posiadają taką lub inną budowę ciała, taki czy inny wzrost, proporcje, przeróżną kondycję biustu oraz jego kształt a także inne cechy osobnicze, które w połączeniu z uśrednionym systemem miarowym powodują zgrzyt na poziomie ciało-produkt. I ten rozdźwięk właśnie powoduje ból, uwieranie, gniecenie, u niektórych pań nadmierne zabudowanie.

Reasumując, biustonosze są bardzo wymagającym produktem jeśli chodzi konstrukcję. W dzisiejszych czasach mamy ogromną wiedzę na temat projektowania i konstruowania bielizny, aczkolwiek nadal uczymy się (my, konstruktorzy) jak jeszcze lepiej dopasować ten produkt do sylwetki oraz jak sprostać jej wymaganiom. I mimo sporej wiedzy w tym zakresie, pewne rzeczy nadal będą się działy, ponieważ produkcja masowa bielizny kierowana jest do szerokiej grupy kobiet o przeróżnych parametrach ciała i nie sposób jest zadowolić całą populację. Jest to zwyczajnie niemożliwe. Potrzebne jest do tego podejście indywidualne, na co produkcja nie może sobie pozwolić. Na szczęście są rozwiązania, które zdecydowanie ułatwiają życie tym paniom, które borykają się z problemami oraz z dyskomfortem w biustonoszach. 

Co zrobić, kiedy biustonosz uwiera pod pachą?

Jeżeli problem uwierania biustonosza pod pachą dotyczy Ciebie, podpowiem, jakie kroki możesz podjąć, aby przynieść sobie ulgę.

  • Poszukaj odpowiedniego modelu biustonosza



    Możesz próbować szukać swojego rozmiaru wśród przeróżnych marek biustonoszy. Mierz, dobieraj, testuj bo możliwe, że znajdziesz produkt idealny dla siebie. Poszczególne marki bieliźniane charakteryzują się tym, że swoją ofertę kierują do konkretnego typu biustu i może się okazać, że jest model, wśród całej masy biustonoszy, który spełni Twoje oczekiwania i będzie dla ciebie idealny.

  • Zleć usługę podkrojenia pachy w biustonoszu


    zanzanczamy mydełkiem wielkość podkrojenia pachy
    Gdy nie masz dużego wyboru wśród dostępnych na rynku biustonoszy a satysfakcjonujący Cię rozmiar powoduje, że podczas codziennego noszenia coś cię boli, przeszkadza, nie daje normalnie żyć i pracować możesz skorzystać z usługi podkrojenia pachy w biustonoszu. Więcej na ten temat dowiesz się wchodząc TUTAJ.

  • Zleć usługę lub spróbuj samodzielnie podszyć uwierające miejsce w biustonoszu


    Podszycie fiszbiny a ból pod pachą w biustonoszu.
    Jeżeli kupiłaś biustonosz i podczas użytkowania zaczął Cię uwierać, możesz oddać go specjaliście, który podszyje miękką pianką uwierające miejsce. jak wygląda taka usługa możesz zobaczyć wchodząc TUTAJ. Zostaniesz przeniesiona do zakładki, gdzie dowiesz się trochę więcej na ten temat.

Samodzielna modyfikacja biustonosza kiedy uwiera pod pachą

Posiadając umiejętności krawieckie, z pewnością lubisz sama wykonać pewne usługi w obrębie odzieży lub bielizny. Możesz to zrobić także w przypadku problemów z uwierającym biustonoszem pod pachą.

Ingerencja w biustonosz w postaci podkrojenia pachy wymaga co prawda dużych umiejętności oraz sprawnego posługiwania się maszyną do szycia, ale jest do zrobienia. Zachęcam do tego i polecam taką ingerencję. przynosi ulgę na 100%. Wejdź TUTAJ i zobacz jak to można skutecznie zrobić.

Jeszcze łatwiej jest podszyć uwierające miejsce pianką bieliźnianą. Jak to wygląda możesz podpatrzeć wchodząc TUTAJ.
Potrzebujesz jednak do tego odpowiedniego materiału. Z tym także nie powinno być problemu, bowiem w naszym sklepie znajdziesz kilka kolorów wkładu gorseciarskiego zwanego również pianką gorseciarską. Wejdź proszę TUTAJ i wybierz odpowiedni kolor dla siebie.

Materiały i dodatki do szycia bielizny-sklep Jastin
Shopping Cart