ZRÓB TO SAMAW tej zakładce będą pojawiały się różnego rodzaju instrukcje dotyczące samodzielnego wykonania jakiejś naprawy w biustonoszu. O ile masz w sobie odrobinę pasji do szycia jesteś w stanie wiele zdziałać w tym zakresie zwłaszcza, że bielizna jednak potrzebuje od czasu do czasu Twojej pomocy.

JAK NAPPRAWIĆ BIUSTONOSZ

Biustonosz może wymagać naprawy kiedy ulegnie nieszczęśliwemu wypadkowi czy to podczas intensywnego użytkowania, czy nawet podczas prania.

Ale równie dobrze zachodzi czasem potrzeba dostosowania bielizny do własnych potrzeb, np. typu zwęzić obwód, przerobić na karmiący, itp. Owszem, może naprawa bielizny nie jest zbyt popularna, częściej robimy to z odzieżą, ale dlaczego nie? Zarówno odzież jak i bieliznę nosimy na co dzień, równie mocno eksploatujemy, narażamy na takie same czynniki mechaniczne, typu uszkodzenie w pralce chociażby, ale i ręczne uszkodzenia się zdarzają. A zatem, dlaczego nie pomyśleć o ich naprawie?

Sugeruję także, abyś zaopatrzył/zaopatrzyła się w odpowiednie „oprzyrządowanie” do tego celu, ponieważ znacznie ułatwi to pracę.

Zatem miej zawsze pod ręką:

rozpruwaczkę/prujkę

ostre nożyce

miarę krawiecką

szpilki – bez tych ani rusz 🙂

mydełko lub kreda krawiecka – polecam kredę, o wiele lepiej widać zaznaczenia, np. podczas zwężania obwodu

igła z nitką do szycia ręcznego również czasem się przyda

I to chyba podstawowy zestaw. Czy to przeróbki krawieckie, czy gorseciarskie, zawsze warto go mieć. Bo, jak mawia klasyk: „Bójcie się dziewczyny, nie znacie dnia, ani godziny”.

Dlatego nie powstrzymuj się, próbuj. Wszystko w Twoich rękach 🙂

Do dzieła zatem!

Dodaj komentarz