kieszonka na wkładkę wyrównującą asymetrię

Kieszonki na wkładki wyrównujące asymetrię piersi

Kieszonki w biustonoszach są po to, aby można było do nich wkładać różnego rodzaju wkładki. Cytując Słownik Języka Polskiego PWN określenie "wkładka" odnosi się do tego «co się wkłada do środka czegoś lub między coś a coś w celu izolacji, wypełnienia wnętrza ». Jednym słowem wkładka to nie tylko typowy push-up, jak przyjęło się sądzić. Wkładką możemy nazwać zarówno poduszeczkę wyrównująca asymetrię, protezę tymczasową lub właściwą, a nawet urządzenie medyczne, np. pompę insulinową. Oczywiście do każdego rodzaju wkładki potrzebujemy innego rodzaju kieszonki, ale ostatecznie cel jest jeden. Zaspokojenie pewnej potrzeby.
O kieszonkach na protezę pisałam wcześniej. Artykuł możecie przeczytać wchodząc TUTAJ. Dzisiaj natomiast zajmiemy się wkładką wyrównującą asymetrię.

Co to jest asymetria piersi, jakie są jej przyczyny oraz jak ją zniwelować?

Asymetria piersi to różnica w rozmiarze, kształcie lub położeniu piersi. Może być spowodowana wieloma czynnikami, takimi jak: różnice hormonalne, karmienie piersią, a także różny poziom rozwoju mięśni i tkanki tłuszczowej, zmiany związane z wiekiem lub urazy. Dla wielu kobiet jest ona nieznaczna, wręcz niezauważalna i zupełnie nie przeszkadza w codziennym funkcjonowaniu. Jeżeli natomiast asymetria jest spora i estetycznie problematyczna warto zastanowić się nad próbą jej wyrównania za pomocą specjalnej kieszonki i wkładki wyrównującej.

asymetria-piersi

Sposób na wyrównanie asymetrii piersi

W powszechnej opinii przyjęło się sądzić, że kieszonki to domena biustonoszy w mniejszej rozmiarówce i z tym akurat trzeba się zgodzić. Jednak kieszonki na wkładki, wbrew pozorom, są bardzo pomocne także w większych rozmiarach. Z powodzeniem mogą być wszywane w celu wyrównania asymetrii w biustonoszach półusztywnianych lub miękkich. Należy jedynie wziąć pod uwagę, żę będzie to odrębna usługa, wykonana na konkretne zamówienie oraz w konkretnym celu, ale warto pamiętać, że jest możliwa.

Robi się ciekawie, prawda?

I o to chodziło, zależy mi na tym, aby obnażyć prawdę, obalić stereotyp, nieść wiedzę ale też służyć pomocą wówczas, gdy wydaje się, że już nie ma ratunku.

Zalety i wady wszycia kieszonki na wkładkę

Główną zaletą usługi wszycia kieszonki na wkładkę jest możliwość uzyskania równego i naturalnego wyglądu piersi. Wpływa także na lepsze dopasowanie biustonosza oraz zwiększa komfort jego noszenia. Powstały na skutek asymetrii luz w miseczce powoduje marszczenie materiału które, w zależności od wielkości asymetrii, może być bardziej lub mniej widoczne. Dzięki tej usłudze znika problem wszelkiego rodzaju pofałdowań.

Natomiast wadą może być, ale nie musi fakt, że jest to odrębna usługa a co za tym idzie, dodatkowo płatna. Do kosztu samego biustonosza należy doliczyć koszt wykonania usługi.

asymetria-piersi-2

Jaki typ biustonosza będzie odpowiedni do wszycia kieszonki na wkładkę wyrównującą asymetrię piersi?

W zasadzie każdy typ i model biustonosza nadaje się do tego rodzaju modyfikacji. Biustonosze usztywniane są idealne, ponieważ miseczka, która jest wykonana z pianki gorseciarskiej lub formowana termicznie stanowi idealną barierę między obrysem biustonosza a wkładką. Po założeniu staniczka nie ma zupełnie ryzyka, że będzie cokolwiek widoczne przez ubranie wierzchnie.
Biustonosze półusztywniane, czyli takie, które mają dolną część miseczki wykonaną z pianki gorseciarskiej, a górną część z haftu lub koronki także są idealnym materiałem na wykonanie usługi wszycia kieszonki na wkładkę wyrównującą asymetrię.
Największą wątpliwość budzą biustonosze miękkie. Są zdecydowanie delikatniejsze i mogłoby się wydawać, że jakakolwiek wkładka może zaburzyć gładki obrys kształtu biustu. Na szczęście tak nie jest i spróbuję to udowodnić.

Biustonosz miękki a wkładka wyrównująca asymetrię

Bez wątpienia usługę tę można wykonać także w biustonoszu tzw. miękkim. Formę/szablon kieszonki należy stworzyć na podstawie biustonosza do którego będzie wszywana. Jest to tylko troszkę skomplikowane zadanie, lecz wykonalne. Do odwzorowania kształtu i przygotowania formy na kieszonkę służy dolna część miseczki. Należy jak najbardziej zbliżenie odrysować poszczególne elementy. Z tak przygotowanego szablonu wykrajamy części kieszonki. Do tego celu najczęściej stosowany jest materiał elastyczny, tzw. mikrofibra . Idealnie dopasowuje się do kształtu piersi oraz bardzo dobrze zachowuje się podczas noszenia. Nie uwiera, nie drapie, miękko otula pierś. Można do tego celu używać wszelkiego rodzaju dzianin bawełnianych z domieszką elastanu.

Zdecydowanie prościej jest, rzecz jasna, uszyć biustonosz od podstaw i już na etapie procesu szycia mieć przygotowaną formę na kieszonkę, aniżeli musieć ja odwzorowywać z produktu gotowego, jednak, jak mawia klasyk, "nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło". Dlatego drogie, dla Waszego dobra i lepszego samopoczucia mogę zrobić wiele 😉

Kilka słów o wkładce do biustonosza

Wkładka kształtem oraz rozmiarem jest dopasowana do dolnej części biustonosza, jednak nie jest jej idealnym odwzorowaniem.

Szew biegnący w miseczce, w linii, nazwijmy ją "poziomej", z reguły nie przechodzi przez środek piersi. Jest to sytuacja wymuszona przez konstrukcję biustonosza. Aby uzyskać odpowiednią głębokość i pojemność miseczek w większych rozmiarach, konstruktor, wykreślając kształt miseczki, musi wybiegać powyżej linii środka piersi. Wszystko to ma oczywiście umocowanie we wzorach konstrukcyjnych.

Mimo iż kieszonka przymocowana jest do szwu "poziomego" stanika, wkładka nie będzie takiej samej wielkości. Wkładka musi być nieco mniejsza, ponieważ nie może być jej widać ani czuć na obrysie miski. Jeżeli wkładka sięgałaby szwu "poziomego", wówczas jej grubość byłaby wyczuwalna i widoczna gołym okiem nawet po założeniu odzieży wierzchniej. Tworzyłaby swego rodzaju "rakietę", jak zwykło się mówić o biustonoszach bezfiszbinowych, sterczących jak głowica tejże. Dlatego wkładka powinna podnosić biust od dołu, pozostając na dole i będąc jak najmniej widoczną dla oka. Będąc umieszczoną pod spodem piersi, nawet jeżeli jest grubsza, ponieważ asymetria jest także znaczna, nie będzie to miało wpływu na wygląd i kształt sylwetki przez odzież wierzchnią.

Korekcja asymetrii biustu bez operacji

Teraz przyszedł czas na to, aby pokazać przykładową kieszonkę oraz wkładkę. Jest to jedna z wielu moich realizacji. Z racji tego, że wiele prac wykonuję zaocznie, niestety nie mogłam sfotografować biustonosza na jego właścicielce. Muszą Wam zatem wystarczyć zdjęcia na płasko 🙂

kieszonka na wkładkę wyrównującą asymetrię
jak-wszyc=push-up-do-stanika
kieszonki-na-wkładki
korekcja asymetrii biustu
kieszonki na wkładki wyrównujące asymetrię piersi
asymetria biustu
W jaki sposób zlecić usługę wszycia kieszonki i wkładki wyrównującej asymetrię
  • WYDRUKUJ I WYPEŁNIJ FORMULARZ ZGŁOSZENIA USŁUGI

    Formularz znajdziesz klikając TUTAJ
    Możesz także dołączyć do przesyłki karteczkę z wszystkimi swoimi danymi oraz adresem zwrotnym, w tym paczkomatu jeżeli dotyczy.

  • SPAKUJ PRZESYŁKĘ Z WYPEŁNIONYM FORMULARZEM I PRZEŚLIJ DO NAS

    ADRES STANDARDOWYADRES PACZKOMATU
    Jastin Justyna Świątkowska
    ul. Poleska 19
    15-476 Białystok
    692-490-888
    biuro@jastin.pl
    BIA19A ul. Poleska 11, 15-476 Białystok
    692-490-888
    biuro@jastin.pl

  • OCZEKUJ NA POTWIERDZENIE OD NAS TERMINU REALIZACJI ORAZ WYSYŁKI

    Wiadomość z informacją potwierdzającą termin wysyłki oraz dołączonym rachunkiem za wykonanie usługi wysyłamy w dniu realizacji zamówienia.

Kieszonki na wkładki - zrób to sama

Zastanawiasz się jak uszyć kieszonkę? Nurtuje Cię pytanie jak wszyć wkładki do biustonosza? A może szukasz informacji, jakie wkładki do stanika zastosować i z jakiego materiału?

Pomogę Ci.

Przede wszystkim potrzebujesz odpowiednich do tego celu materiałów. Jeżeli jesteś pasjonatką/pasjonatem szycia, powinnaś znać miejsca, gdzie możesz zaopatrzyć się w potrzebne surowce. Grunt, że nie musisz daleko szukać, ponieważ w naszym sklepie internetowym znajdziesz potrzebne materiały 🙂

Kieszonkę na wkładkę lub wkładki możesz wykonać, jak wcześniej pisałam, z mikrofibry lub dzianiny bawełnianej. W sklepie posiadamy podstawowe kolory tychże. Jeżeli chcesz bliżej przyjrzeć się produktom które oferujemy kliknij w zdjęcie. Zostaniesz przeniesiona/przeniesiony do sklepu z danym kolorem materiału.

MIKROFIBRA

PIANKA - WKŁAD GORSECIARSKI

Samą wkładkę wyrównującą asymetrię lub wkładki push-up wykonuje się z pianki gorseciarskiej. W zależności, jakiej grubości wkładki potrzebujesz wykrajamy 3, 4, 5 lub więcej warstw materiału, łączymy wszystkie razem, np. ściegiem prostym, a następnie obrzucamy na overlocku. Tak przygotowaną wkładkę umieszczamy w kieszonce lub kieszonkach.

Zapraszam serdecznie do skorzystania z usługi lub na zakupy 🙂

Justyna

Shopping Cart