Meamorfoza biustonosza – Agio

Zadawaliście sobie kiedykolwiek pytanie: Jak przerobić biustonosz do sukienki bez pleców lub do odzieży transparentnej? A może chcieliście zrobić metamorfozę stanika, taką szaloną i z pazurem, ale nie wiedzieliście od czego zacząć lub czy w ogóle? Ja początkowo chwilkę myślałam nad takim rozwiązaniem, ale bardziej na zasadzie, w jaki sposób zmienić wizualnie aktualny wygląd mojego ulubionego biustonosza, aniżeli nad tym, czy w ogóle to zrobić. Jakby nie patrzeć, bielizną zajmuję się na co dzień i wciąż krążą po mojej głowie wszelkiego rodzaju pomysły. To mój chleb powszedni, ale i pasja zarazem. Dlatego, nie tracąc zbytnio czasu, przystąpiłam do realizacji 🙂
Dzisiaj pokażę Wam jedną z metamorfoz własnych, aby nie było, że szewc bez butów chodzi 😉 Albo, że ten "szewc" nie potrafi wykorzystać potencjału produktu, który aż tchnie możliwościami. Uprzedzam, będzie się działo {bez grama przesady ;)}

Którą część biustonosza najlepiej poddać metamorfozie/modyfikacji?

Ogólnie rzecz biorąc, każdy element, każda część biustonosza nadaje się do przeprojektowania. Nie ma twardych reguł mówiących, że coś bardziej kwalifikuje się do zmian, a coś mniej. Skłaniałabym się bardziej nad rozważaniem, czego oczekujemy lub, jaki efekt chcemy uzyskać.
Dla jednych będzie to chęć reanimacji, podarowanie nowego życia produktowi, dla innych to nadanie świeżości i nowego charakteru.
Zatem, jaką część biustonosza najlepiej poddać metamorfozie? Sądzę, że każdy z nas powinien o tym zadecydować według własnych potrzeb lub wizji. Mnie osobiście tematem wdzięcznym i dającym wiele możliwości, jeśli chodzi o wszelkiego rodzaju przekształcenia/przeróbki są plecy w biustonoszu. Tutaj można puścić wodze fantazji. Nawiasem mówiąc, aktualna moda na wszelkiego rodzaju paseczki lub koronkowe plecy dodatkowo pobudzają do działania.
Za chwilę dowiecie się i zobaczycie, co tak na prawdę było dla mnie głównym bodźcem do podjęcia decyzji o zmianie wyglądu biustonosza.

Wysłużone plecy biustonosza - powód nr 1 do metamorfozy biustonosza

Elementem, który zużywa się najczęściej w biustonoszu, są plecy, zwane też skrzydełkami. Każda z kobiet to obserwuje i często tego doświadcza. Miseczki są z reguły trwalsze, ponieważ wykonane ze stabilniejszych materiałów, które podtrzymują biust i wspierają go całymi dniami, nierzadko też nocami. Z drugiej strony mamy plecy, które również pracują. Okalają ciało i zamykają całą konstrukcję, dając ogromną podporę. Spoczywa na nich nawet 80% ciężaru biustu. Dlatego, aby nie krępować naszych ruchów i nie powodować otarć muszą być wykonane z elastycznych materiałów.

Mikrofibra beżowa

Tiul elastyczny

Mikrofibra czarna

A materiał, jak materiał, ma swoje granice wytrzymałości niestety. Nie inaczej jest z wytrzymałością tiulu, mikrofibry, lub innej dzianiny, czyli materiałów typowo bieliźnianych, z których szyje się plecy w biustonoszu. Podczas regularnego naciągu włókna luzują się, tracą swoje pierwotne właściwości, a w efekcie zaczynają coraz słabiej pełnić swoją funkcję. Słabiej podtrzymują ciężar biustu, powodują otarcia, podrażnienia. Oprócz tego zmienia się ich wygląd. Materiały elastyczne w momencie utraty swoich parametrów mogą prezentować się różnie.

Przede wszystkim mogą to być:
- uwidaczniające się włókna - żyłki,
- rozciągnięcia - pofalowania dzianiny, które sprawiają wrażenie powypychanych miejsc, w szczególności przy haftkach,
- efekt sitka - na dzianinie, podczas długotrwałego użytkowania zaczynają być widoczne oczka wkókienek i plecy, lub jakiś ich fragment przez to stają się prześwitujące.

Najczęściej dzieje się tak przy haftkach, ponieważ w tym miejscu mocujemy się z materiałem, naciągamy go lub wypychamy podczas zapinania lub odpinania biustonosza.

To właśnie pogarszający się wygląd elastycznej części pleców był dla mnie pretekstem i jednocześnie punktem zapalnym w podjęciu decyzji o metamorfozie biustonosza. Jak wyglądał biustonosz Agio po latach użytkowania? Spójrzcie i oceńcie sami. Pragnę tylko wspomnieć, że ten rozmiar nie dźwigał wiele, bo jedynie 70C biustu 😉

agio milano -biustonosz przed metamorfozą
plecy do metamrofozy
wychodzace żyłki w tiulu w biustonoszu

Biustonosz z ozdobnym tyłem - efekt końcowy

biustonosz-do-sukienki-bez-plecow
ozdobne-plecy-w-biustonoszu-6
ozdobne plecy w biustonoszu-metamorfoza
ozdobna przelotka do ramiaczek

W tym momencie słowa są chyba zbędne 🙂
Prawdę mówiąc, wersja biustonosza Agio, którą tu widzicie, o wiele bardziej przypadła mi do gustu. Zrobił się, a raczej zrobił-am z tego staniczka model taki bardziej "na specjalne okazje", jeśli wiecie, co mam na myśli 😉

A tak na poważnie, każda sposobność do założenia takiego biustonosza jest dobra. Na co dzień będziesz czuła się wyjątkowo, bo świadomość, że pod spodem masz ekstra stanik, poprawia samopoczucie i każda kobieta z tym się zgodzi. Na wieczór, na wyjście, do odzieży transparentnej, do głębokiego dekoltu z tyłu, jest wiele możliwości, aby uniknąć blamażu lub wyjść z kłopotliwej sytuacji pod tytułem "nie mam stanika pod tę sukienkę". Dobrze jest mieć świadomość, że w razie W (w trudnej sytuacji) jest stanik, który uratuje położenie. Zgodzicie się z tym?

Chcę takie plecy, ale żeby nie było widać haftki na środku. Co zrobić?

Nie ma najmniejszego problemu. Napisz do mnie, najlepiej meila na adres biuro@jastin.pl. Opisz swój problem, swoją kreację, wyślij też zdjęcia ewentualnie. Pomyślimy wspólnie jakie zastosować rozwiązanie abyś mogła wyglądać olśniewająco 🙂 jednym z pomysłów jaki przychodzi mi do głowy to to, że możemy przenieść zapięcie biustonosza na bok, pod paszkę. Wówczas całe plecy będą w formie paseczków a po zapięciu nie będzie śladu. Pomyśl nad tym i pisz śmiało. Odpowiem jak tylko będę mogła najszybciej.

Biustonosz - ozdobne plecy - zrobisz to sama/sam?

Cóż za pytanie? Oczywiście, że tak!

Jeżeli przynajmniej w stopniu podstawowym potrafisz obsługiwać maszynę do szycia i posiadasz niezbędne dodatki do wykonania tegoż, jesteś na dobrej drodze.
Procedura jest, wydawałoby się, dosyć prosta. Wypruwasz oryginalne plecy i w to miejsce wszywasz opracowane przez siebie nowe plecki paseczkowe. Przygotowujesz ustaloną wcześniej ilość oraz długość gumek. Możesz wszywać je w dowolnej konfiguracji, na gęsto, jeden paseczek obok drugiego, lub z przerwami, centymetrowymi lub więcej, jak wolisz.

Haftka to nieco bardziej skomplikowana sprawa. Dla mniej wprawionych w szyciu przydałoby się najpierw przyfastrygować paseczki do haftek w równych odstępach, wówczas, podczas szycia nic się nie poprzesuwa. Ale jeśli idziesz na żywioł, możesz od razu wszywać paski w haftkę 🙂
A później pozostaje już tylko mocowanie ramiączek.

To tak czysto teoretycznie. Jeżeli macie ochotę na wersję - tutorial dajcie znać w komentarzu, z pewnością tym się zajmę.

Materiały i dodatki potrzebne do wykonania ozdobnych pleców w biustonoszu

Wbrew pozorom do wykonania ozdobnych pleców w biustonoszu nie potrzebujecie zbyt wielu dodatków. W moim biustonoszu widzicie jedynie gumę ramiączkową, złote zaczepy i regulatorki, haftkę 5x3 oraz złote ozdóbki/przelotki. Tak niewiele, a jak ogromną metamorfozę można przeprowadzić w swojej szafie na bieliznę.

Na koniec podpowiem Wam w tajemnicy, gdzie możecie kupić dodatki potrzebne do własnych wariacji ozdobnych pleców w staniku 😉

sklep.jastin.pl

W sklepie internetowym Jastin znajdziecie dużo ciekawych materiałów i dodatków do szycia bielizny, w tym również do wykonania ozdobnych pleców w biustonoszu. Poniżej znajdziecie konkretne odnośniki do materiałów, które ja zastosowałam w swojej modyfikacji staniczka.

  • 1. guma ramiączkowa

    Znajdziesz wchodząc TUTAJ

  • 2. Dodatki metalowe: złote, srebrne, różowe złoto

    Znajdziesz wchodząc TUTAJ

     

  • 3. Haftki

    Znajdziesz wchodząc TUTAJ

    haftka bieliźniana gorsetowa złota

  • 4. Ozdoby do ramiączek

    Znajdziesz wchodząc TUTAJ

Zapraszam serdecznie na zakupy!

Stopień trudności modyfikacji pleców
Modyfikacja biustonosza - jak zlecić usługę?

Modyfikację dowolnego biustonosza możesz zlecić również mnie. Jeżeli masz już na oku jakąś inspirację lub projekt własny możesz go wysłać na adres: biuro@jastin.pl

Wyślij również zdjęcie stanika, który masz w planach przerobić. Najbardziej skup się na sfotografowaniu części przerabianej/modyfikowanej. Muszę spojrzeć jak się wgryźć w temat, jakie kroki przedsięwziąć i aby poinformować Cię o wstępnym terminie realizacji.

Kiedy już omówimy zakres prac i poznasz wycenę przesyłam rachunek z wszystkimi danymi do przelewu a Ty przesyłasz do mnie biustonosz.

Adres do wysyłki, w tym paczkomatu znajdziesz wchodząc TUTAJ.

Jeżeli zainteresowałam Cię swoimi usługami i chciałabyś poznać szerszy zakres moich możliwości zapraszam Cię do odwiedzenia zakładki - cennik usług. Znajdziesz tam szeroki wachlarz możliwości naprawy lub przeróbki bielizny. Pod tabelką z cennikiem jest instrukcja jak krok po kroku zlecić swoją usługę.

Zapraszam serdecznie!

 

Dodaj komentarz

Shopping Cart