PODKROJENIE PACHY W BIUSTONOSZU

Podkrojenie pachy w biustonoszu to zabieg, który uwolni Cię od niekomfortowego, a czasem nawet bolesnego ucisku fiszbiny w części pachowej właśnie. Wydawałoby się, że w dobie doskonale dopasowanych biustonoszy już nic nie jest w stanie zmącić wygody naszych biustów. Możemy przebierać w szerokiej gamie rozmiarów i modeli, ale wśród tej różnorodności zdarzają się sytuacje, kiedy nie do końca czujemy się dobrze w danym biustonoszu. Zaczynamy wówczas zastanawiać się, czy z naszym biustem jest coś nie tak, czy to może wina stanika?

Ból pod pachą a podkrojenie pachy w biustonoszu

Jednym z najczęściej dokuczających miejsc podczas noszenia biustonosza jest podkrój pachy. Nie dla każdej kobiety jest to uciążliwe i nie w każdym modelu stanika taki dyskomfort się pojawia. Ile kobiet, tyle sylwetek oraz odczuć podczas użytkowania biustonoszy.

W dobie brafittingu świadomość kobiet na temat biustonoszy i ich doboru jest coraz większa. Już wiemy o tym, że w dobrze dobranym biustonoszu fiszbina powinna ładnie okalać pierś i kończyć się poza nią. Wiemy również, jak powinna prezentować się miseczka w biustonoszu we właściwym rozmiarze. Mimo to zdarza się, że miseczki są bardzo dobrze dopasowane, mostek ładnie przylega ale fiszbina dziobie w sam środek pachy. Zdarza się także, że stanik jest bardzo zabudowany, praktycznie podcina nam pachę powodując tym samym nieprzyjemne uwieranie, nierzadko ból.

Dlaczego tak się dzieje? Co jest tak na prawdę przyczyną uwierania? Tego wszystkiego dowiesz się z artykułu pt." Dlaczego stanik uwiera pod pachami". Aby zapoznać się z artykułem i pogłębić swoją wiedzę na temat przyczyny uwierania biustonosza pod pachą WEJDŹ TUTAJ.

Dlaczego biustonosz uwiera pod pachami?

I co dalej z uwierającym biustonoszem pod pachą?

Jeżeli ten problem dotyczy Ciebie, masz chyba tylko dwa wyjścia.

1. Możesz próbować szukać swojego rozmiaru wśród przeróżnych marek biustonoszy. Mierz, dobieraj, testuj bo możliwe, że znajdziesz produkt dla siebie. Poszczególne marki bieliźniane charakteryzują się tym, że swoją ofertę kierują do konkretnego typu biustu i może się okazać, że jest model, wśród całej masy biustonoszy, który spełni Twoje oczekiwania i będzie dla ciebie idealny.

2. Gdy nie masz za dużego wyboru a satysfakcjonujący Cię rozmiar biustonosza powoduje, że podczas codziennego noszenia coś cię boli, przeszkadza, nie daje normalnie żyć i pracować możesz skorzystać z usługi podkrojenia pachy w biustonoszu.

Na czym polega usługa podkrojenia pachy w biustonoszu?

Podkrojenie pachy w biustonoszu polega na pogłębieniu podkroju pachy (podkrój, czyli zakrzywiona linia w formie łuku, która tworzy w produkcie odzieżowym kształt paszki, dekoltu lub linię karku). W naszym przypadku podkrój to linia pachy i musimy ją tak pogłębić, aby zniwelować dyskomfort.

W dalszej części artykułu pokażę, jak wyglądają poszczególne etapy wykonania usługi. Naszym modelem do przeróbki jest znany i lubiany biustonosz pół usztywniany marki Ava.

podkrojenie pachy w biustonoszu-1

KROK 1
W pierwszej kolejności musimy wypruć kawałek tunelu (około 4-5 cm), w którym znajdują się fiszbiny, jeżeli biustonosz posiada pionowe fiszbinki plastikowe, również należy to zrobić.  Następnie odpruwamy gumę obszywkę na całej długości odcinka między górną krawędzią miseczki a plecami. Miejsce po wypruciu dokładnie oczyszczamy z nitek.

W przypadku naszego modelu dodatkowo musiałam zwęzić obwód, dlatego widzicie także wyprute haftki. W przypadku wykonywania usługi podkrojenia pachy nie robimy tego.

wyprucie wszystkich elementów do podkrojenia pachy

KROK 2
Zaznaczamy mydełkiem lub kredą krawiecką wielkość, o którą musimy podkroić pachę. Z reguły jest to od 1 do 2 cm. Zdarza się także więcej, jednak są to wyjątkowe przypadki i nie w każdym modelu biustonosza możemy podkroić pachę więcej niż 2 cm.

zaznaczamy kredą krawiecką podkrojenie pachy
zanzanczamy mydełkiem wielkość podkrojenia pachy

KROK 3

Zabieg podkrojenia pachy zaczynamy od szczytu miseczki, w miejscu wszycia ramiączka. Schodzimy stopniowo w dół do paszki, gdzie podkrajamy najwięcej i w kierunku pleców ponownie zmniejszamy wielkość ścięcia, aż do stracenia.

zabieg podkrojenia pachy

KROK 4
Wycinamy/podkrajamy pachę a następnie ponownie wszywamy gumę obszywkę, nadprute wcześniej tunele, wkładamy nowe, krótsze fiszbiny i ryglujemy.

wyprucie tuneli

Usługa podkrojenia pachy łączy się nierozerwalnie z potrzebą wymiany fiszbin. Fiszbiny, które stosuję w swojej pracy są tymi samymi, które stosują polscy producenci bielizny. Są to druty solidne, polskiego producenta, który dba o jakość materiału na którym pracuje.

Nowe fiszbiny w podkrojonym biustonoszu kształtem są zbliżone do tych, które są zastosowane fabrycznie w przerabianym biustonoszu. Zdarza się, że podkrajam pachę także w tych biustonoszach, które mają druty tego samego producenta, które posiadam i ja, wówczas zmieni się jedynie ich rozmiar. Będą po prostu krótsze 🙂

Takie właśnie widzicie na dołączonym zdjęciu.

nowe fiszbiny po podkrojeniu pachy

Efekt podkrojenia pachy w biustonoszu

PRZED PODKROJENIEM PACHY

podkrojnie pachy przed usługą

PO PODKROJENIU PACHY

podkrojenie pachy po usłudze

Tym, co jest najbardziej charakterystyczne po wykonaniu usługi podkrojenia pachy w biustonoszu to fakt, że odcinek widoczny na zdjęciu, oznaczony przy pomocy kreseczki, wydłuża się. To naturalne, ponieważ zwiększył się łuk wycięcia podkroju pachy. Nie jest to coś, co powinno niepokoić. To naturalne zjawisko. Dzięki temu możesz teraz cieszyć się dużo wygodniejszym biustonoszem.

po wykonanej usłudze podkrojenia pachy

Podkrojenie pachy w biustonoszu to skuteczne rozwiązanie problemu, które warto wypróbować. Po wykonanej usłudze nastąpi realna poprawa komfortu noszenia biustonosza. Po pierwsze, polepszy się wygląd biustonosza - dopasowanie do ciała poprawi jego estetykę i pozwoli na założenie ulubionej kreacji bez obawy, że biustonosz będzie widoczny w okolicy pachy. Chociaż w przypadku odzieży sugerowałabym wybierać tę, która jest dobrze skrojona i ma większe zabudowanie w okolicy pachy, to świadczy o profesjonalizmie firmy odzieżowej i dopracowanej konstrukcji.
Najważniejsze jest jednak samopoczucie podczas noszenia stanika. Brak dyskomfortu, czy bólu wpłynie pozytywnie na Twoją pewność siebie oraz samoocenę, a co za tym idzie, na lepsze funkcjonowanie w życiu codziennym.

Zaufaj profesjonalnie wykonanej usłudze i skorzystaj już dzisiaj 🙂

WBIJAJĄCE SIĘ FISZBINY W BIUSTONOSZU - ROZWIĄZANIE DODATKOWE

Mam dla Ciebie jeszcze jedno rozwiązanie. Jeżeli nie chcesz poddawać biustonosza usłudze podkrojenia pachy, możesz spróbować wymiany fiszbin na krótsze. Jeżeli potrafisz szyć, możesz to zrobić sama. Ewentualnie możesz zlecić tę usługę mnie.

Na czym to polega wymiana fiszbin na krótsze?

Po prostu trzeba wymienić drut na krótszy, dajmy na to o rozmiar lub dwa i zamocować tuż za jego końcem, pod paszką. Dodatkowo robimy mocowanie tunelu w miejscu, gdzie było ono wcześniej, przed wymianą fiszbin (fabrycznie). Chodzi głównie o to, aby tunel nie ulegał powolnemu odpruwaniu się podczas noszenia. Bo może tak się zadziać.

SKĄD WZIĄĆ FISZBINY ABY ZARADZIĆ UWIERANIU BIUSTONOSZA?

W tym celu zapraszam do naszego sklepu internetowego. U nas znajdziesz druty oraz inne materiały i dodatki do szycia bielizny damskiej.

SKLEP ZNAJDZIESZ WCHODZĄC TUTAJ

Jak zlecić usługę podkrojenia pachy w biustonoszu?

Wystarczy że wejdziesz w link poniżej. Zostaniesz przeniesiona do zakładki z cennikiem usług. Pod cennikiem znajdziesz grafikę pokazującą cały proces złożenia zamówienia usługi.

Shopping Cart