KONSTRUKCJA/ MODELOWANIE/ STOPNIOWANIE

UPRZEJMIE INFORMUJEMY O BRAKU WOLNYCH TERMINÓW NA WYKONANIE SZABLONÓW ORAZ ODSZYCIA PROTOTYPÓW BIELIZNY ORAZ KOSTIUMÓW KĄPIELOWYCH NA 2023 rok

Szablony i prototypy bielizny damskiej oraz kostiumów kąpielowych - współpraca oraz wstępna wycena.

Jeżeli trafiłeś/trafiłaś na naszą stronę, to z pewnością zamierzasz otworzyć własną markę bielizny damskiej lub kostiumów kąpielowych i poszukujesz kogoś, kto zajmie się stroną techniczną Twojego projektu, czyli szablonami i odszyciem prototypów. A może prowadzisz już firmę i myślisz o zmianie konstruktora, bądź z jakichś przyczyn Twój aktualny już nie może wykonywać zleceń?

Jakikolwiek powód przyprowadził Cię do nas, cieszymy się, że tutaj jesteś. Zostań dłużej i zapoznaj się z naszymi zasadami współpracy.

Od projektu do realizacji - szablony bielizny damskiej

Aby zacząć pracę przede wszystkim potrzebujemy wizualizacji Twojego pomysłu. Może to być przykładowe zdjęcie z internetu, ukazujące mniej więcej to czego oczekujesz, może to być rysunek odręczny modelu, bądź też profesjonalny projekt wykonany przez ciebie lub projektanta. Gdy będziemy mieli wstępną wiedzę na temat Twojego pomysłu potrzebujemy czasu na przeanalizowanie całego procesu. Niestety nie jest tak, że od momentu rozmowy na temat Twojej kolekcji zajmuję się wyłącznie Twoim projektem. Owszem, byłoby to bardzo wygodne i dla Ciebie i dla nas, ale rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej.

Przede wszystkim musimy ustalić termin prac. Na co dzień robimy przeróżne projekty, mamy też stałych odbiorców szablonów, zatem musimy gruntownie przemyśleć, czy w danym czasie będziemy w stanie obsłużyć również Ciebie. I na tym etapie dowiadujesz się, kiedy i czy w ogóle jesteśmy w stanie ci pomóc.

DROBNA UWAGA! Nie poszukuj proszę konstruktora na 2-3 miesiące przed sezonem, w którym chcesz wypuścić swoją kolekcję. Jako właściciel marki musisz planować z dużym wyprzedzeniem swoje działania. Nawet jeśli znajdziesz konstruktora z tzw. luzem "produkcyjnym" to uważam, że trudniej będzie ze szwalnią. Musisz wiedzieć, że szwalnie również muszą planować swoją produkcję i niekiedy mogą to być długie miesiące oczekiwania na wolny termin. Ale nie powstrzymuję, próbuj. My niestety nie jesteśmy w stanie pomóc w tak krótkim czasie.

Kalkulacja kosztów kolekcji

Następnie przechodzimy do wstępnej kalkulacji kosztów. Określenie "wstępna kalkulacja" jest tutaj kluczowe. Na tym etapie bowiem dowiesz się, ile będzie kosztował szablon wyjściowy, odszycie prototypu/sampla oraz każde kolejne odszycie modelu po naniesionych poprawkach.

Oczywiście zrozumiałym powinno być, że im bardziej skomplikowany projekt, tym cena jest wyższa.

W zależności od tego, jakiego rodzaju produktami z kategorii bielizny damskiej lub kostiumów kąpielowych będziemy się zajmowali, możemy przynajmniej orientacyjnie określić widełki cenowe w jakich będziemy sie poruszać realizując Twoje pomysły.

PRZYKŁADOWA WYCENA KOLEKCJI

1. Komplet szablonów - biustonosz z fiszbinami - rozmiarówka podstawowa - 65-95/A-D - od 3500 zł do 5000 zł
2. Komplet szablonów - biustonosz z fiszbinami - rozmiarówka powyżej miseczki "D" - od 6 000 zł do 15 000, w zależności od ilości rozmiarów oraz modelu
3. Komplet szablonów - biustonosz bezfiszbionowy/braletka - od 1500 zł do 2500 zł
4. Komplet szablonów - majteczki/figi damskie - od 800 zł do 1500 zł
5. Komplet szablonów - kostium kąpielowy/ bezfiszbinowy - jeden model - od 3500 zł

Jeżeli natomiast chodzi o odszycie prototypu/sampla należy brać pod uwagę czas na jego wykonanie. Wyceniamy tę usługę na roboczogodzinę. Aktualnie godzinę pracy wyceniamy na 180 zł.

Tak wyglądają koszty przygotowania szablonów jednego modelu. Dlatego w przypadku nowopowstającej marki należałoby bardzo gruntownie przemyśleć kwestię ilości modeli. Jeżeli wchodzisz na rynek, potrzebujesz wiedzy na temat tego, jak Twoje projekty będą postrzegane przez odbiorców, czego klient potrzebuje, jak wygląda sprawa rozmiarówki, których rozmiarów będziesz potrzebował/potrzebowała więcej, których mniej. Dlatego najrozsądniejszym podejściem jest stworzenie dwóch, góra trzech modeli w celu poznania rynku a potem już możesz śmiało się rozwijać wprowadzając co raz to nowe produkty.

W sprawie konsultacji zapraszamy do kontaktu meilowego na adres: biuro@jastin.pl

 

MISECZKI