biustonosz-zapinany-z-przodu-z-fiszbinami

Biustonosz zapinany z przodu z fiszbinami

"Moje ręce nie są już tak sprawne jak dawniej i mam problem z zapinaniem biustonosza. Czy można zrobić zapięcie z przodu, ale w biustonoszu z fiszbinami?" Coraz więcej słyszę tego rodzaju pytań. Technicznie rzecz ujmując jest to wykonalne, jednak trzeba wziąć pod uwagę fakt, że nie każda z Pań może czuć się dobrze w biustonoszu z fiszbinami oraz z zapięciem z przodu i nie dla każdej z Pań takie rozwiązanie będzie wskazane. Spróbuję teraz pokazać oraz wytłumaczyć na czym polega taka usługa, co wpływa na komfort i wygodę podczas noszenia takiego biustonosza oraz, czym należy się kierować decydując się na taką modyfikację.

zapinanie biustonosza a zapięcie z przodu

Do kogo skierowana jest usługa przerobienia biustonosza na zapinany z przodu

Modyfikacja biustonosza na zapinany z przodu to jedno z rozwiązań, które pomoże Paniom mającym problem z klasycznym zapięciem. Kobiety cierpiące na artretyzm, mające problemy ze stawami lub borykają się z jakimikolwiek innymi ograniczeniami związanymi z sięganiem do tyłu poczują zdecydowaną różnicę oraz przede wszystkim ulgę mając możliwość zapięcia biustonosza z przodu.

Obecnie na rynku można znaleźć biustonosze zapinane z przodu, jednak najczęściej są to modele bezfiszbinowe. Te z fiszbinami i zapięciem umiejscowionym na klatce piersiowej kojarzą nam się bardziej z małymi rozmiarami i specjalnymi zapinkami, które, ze względu na swoją wielkość nie mogą zostać zastosowane w większych rozmiarach.  W dalszej części artykułu spróbuję wyjaśnić złożoność tematu oraz co należy brać pod uwagę decydując się na usługę zmiany miejsca zapięcia biustonosza.

BIUSTONOSZ BEZFISZBINOWY vs BIUSTONOSZ Z FISZBINAMI A ZAPIĘCIE Z PRZODU

W gruncie rzeczy konstrukcja biustonosza bez fiszbin jest mniej skomplikowana w odróżnieniu od konstrukcji z drutami, ale równie wymagająca, jeżeli chodzi o podniesienie i podtrzymanie biustu. Panie, które na co dzień noszą takie biustonosze i model bezfiszbinowy im odpowiada, nie powinny odczuwać niedogodności i zapinanie z przodu zdecydowanie ułatwi funcjonowanie.

Biustonosz z fiszbinami natomiast wygląda zupełnie inaczej. W przeciwieństwie do tego pierwszego w inny sposób kształtuje biust, a przede wszystkim,
i co najważniejsze, przylega na mostku.  W takim modelu, zarówno konstrukcja miseczki, jak i fiszbina powodują rozdzielenie piersi, co prowadzi do pewnej komplikacji, jeśli chodzi o użytkowanie biustonosza z zapięciem z przodu. Trudność ta nie dotyczy jednak każdej kobiety. Znaczenie będzie miała tutaj budowa ciała oraz indywidualne preferencje każdej kobiety.

Wpływ budowy ciała na użytkowanie biustonosza zapinanego z przodu z fiszbinami

Biustonosz z fiszbinami i z zapięciem z przodu nie będzie wygodny dla każdej kobiety. Jak wiadomo, każda z nas jest inna i każdej z nas pasuje oraz jest wygodne coś innego. Możemy wyróżnić dwie podstawowe budowy klatki piersiowej mającej wpływ na możliwość użytkowania biustonosza zapinanego z przodu:

 • szeroki rozstaw biustu
 • wąski rozstaw biustu

Fabryczny, czyli skonstruowany i uszyty przez producenta mostek w biustonoszu z reguły ma od 1,5 do 2 cm szerokości. Taki odstęp pozwala na wszycie tuneli, które mają 1 cm szerokości każdy i włożenie w nie fiszbin. Zapięcie na haftki mierząc zarówno zaczep jak i pętelkę także mają łącznie 1 cm + dodatkowe miejsce na doszycie taśmy. Biorąc pod uwagę powyższe należy stwierdzić, czy nasza budowa ciała i odstęp między piersiami będzie w stanie zmieścić całość, czyli przynajmniej 3 cm szerokości na mostku. Jeżeli tak, możecie śmiało decydować się na usługę przerobienia biustonosza na zapinany z przodu.

Szerokość rozstawu piersi to nie wszystko, jest jeszcze tolerancja.  Warto zastanowić się na ile jesteśmy w stanie zaakceptować sytuację, w której może coś nam "leżeć na piersi". To "coś" jest fiszbiną/drutem. Ze względu na to, że wszyte zapięcie na haftki jest nieco szersze niż fabryczny mostek istnieje ryzyko, że fiszbiny/druty na mostku, po zapięciu biustonosza z przodu będą leżały na troszkę na piersi. Można z tego powodu odczuwać dyskomfort lub lekką niedogodność. Dyskomfort może być większy lub mniejszy w zależności od rozmiaru biustonosza. Zasada jest taka, że im większy rozmiar, tym solidniejszy stosuje się drut, a co za tym idzie, odczucie tegoż może być większe, gdy znajdzie się na piersi a nie na swoim miejscu - czyli na mostku. Z tego to właśnie powodu warto albo gruntownie przemyśleć modyfikację biustonosza, albo zaryzykować najpierw w biustonoszu najbardziej wysłużonym, którego nie będzie szkoda poddać przeróbce, a który będzie świetnym materiałem testowym.

Biustonosz z fiszbinami i z zapięciem z przodu - usługa

Biustonosz po modyfikacji zapięcia nie różni się znacznie od jego wersji wcześniejszej. Najlepiej przedstawią to zdjęcia. Na początku muszę jednak wspomnieć, że obecnie w sprzedaży widzimy ogromną ilość kolorów biustonoszy z fiszbinami. Producenci wychodzą na przeciw wszelkim naszym oczekiwaniom i także w bieliźnie dostrzegamy pewne mody/trendy. Ja niestety nie jestem w stanie zapewnić każdej kolorystyki jeśli chodzi o haftkę, tzw. "ciętą", lub "z metra", czyli występującą w dużych nawojach.  Ten model haftek posiadam w trzech podstawowych kolorach: białym, czarnym oraz beżowym i taką kolorystykę mogę zapewnić podczas wykonania usługi zmiany zapięcia.

Spójrzmy zatem jak może wyglądać biustonosz z fiszbinami zapinany z przodu.

modyfikacja biustonosza zapięcie z przodu
Biustonosz zapinany z produ spodnia część
zapięcie z przodu usługa
rozpięty biustonosz z zapięciem z przodu

JAK ZLECIĆ USŁUGĘ WYKONANIA ZAPIĘCIA Z PRZODU W BIUSTONOSZU?

 • WYDRUKUJ I WYPEŁNIJ FORMULARZ ZGŁOSZENIA USŁUGI

  Formularz znajdziesz wchodząc TUTAJ

 • SPAKUJ PRZESYŁKĘ Z WYPEŁNIONYM FORMULARZEM I PRZEŚLIJ DO NAS

  ADRES STANDARDOWYADRES PACZKOMATU
  Jastin Justyna Świątkowska
  ul. Poleska 19
  15-476 Białystok
  BIA19A ul. Poleska 11, 15-476 Białystok

 • OCZEKUJ NA POTWIERDZENIE OD NAS TERMINU REALIZACJI ORAZ WYSYŁKI

  Wiadomość z informacją potwierdzającą termin wysyłki oraz dołączonym rachunkiem za wykonanie usługi wysyłamy w dniu realizacji zamówienia. 

SKLEP JASTIN

Zdaję sobie sprawę z tego, że są wśród Was pasjonaci, którzy wiele potrafią i wiele działają sami w temacie bielizny osobistej. To właśnie z myślą o Was drodzy, wielokrotnie i przy każdej okazji staram się podpowiedzieć, że daną usługę możecie wykonać sami, przy odrobinie cierpliwości i zaangażowania.

W przypadku zapięcia z przodu zadanie jest bardziej skomplikowane niż by się wydawało. Oprócz wszycia haftki dochodzi jeszcze kwestia tunelu. Nie będziecie w stanie wszyć tego fabrycznego, ponieważ okaże się za krótki. Zawsze potrzebujemy zapasu aby zamocować go zarówno na mostku, jak i pod paszką. Dlatego chcąc przerobić biustonosz na zapinany z przodu musicie liczyć się z tym, że potrzebujecie oprócz haftki, także tunelu.  Ale bez obaw, wszystkie te dodatki możecie bez problemu kupić w naszym sklepie internetowym, wystarczy że wejdziesz TUTAJ.

Zapraszam serdecznie do zakupów lub korzystania z usług 🙂

Justyna.

Shopping Cart