PRÓBNE MODELE/ PRZESZYCIA
ODSZYCIE PROTOTYPÓW/SAMPLI

Do odszycia prototypów bielizny potrzebujemy dosyć rozbudowanego parku maszynowego. Nie wystarczy tutaj sama sama stębnówka, overlock, czy renderka. Proces powstawania bielizny to bardzo skomplikowana procedura, dlatego chcąc tworzyć własne kolekcje musisz zaopatrzyć się we wszystkie maszyny, albo poszukać szwalni specjalizującej się w tego rodzaju asortymencie.

Jeśli chodzi o mnie, posiadam park maszynowy przystosowany do szycia bielizny damskiej oraz kostiumów kąpielowych. Do każdego procesu potrzebujemy praktycznie innej maszyny dlatego, jeśli jesteś pasjonatem, z całą pewnością zainteresuje cię poniższy wykaz.

MASZYNY DO SZYCIA BIELIZNY


Do stworzenia kolekcji bielizny potrzebne są następujące maszyny przemysłowe: Stębnówka – tradycyjna maszyna do zszywania ściegiem prostym dwóch lub więcej elementów. Overlock – służy do obrzucania brzegów materiału.


1.Interlock – inaczej zwany renderką, dzięki niej możemy połączyć ze sobą elementy miseczek biustonosza bądź też podłożyć brzeg dzianiny.

2.Dwuigłówka – potrzebujemy jej do wszycia tunelu w biustonoszu, do wszycia markizety również w biustonoszu lub innym wyrobie gorseciarskim.

3.Zygzak i trójskok – mogą to być odrębne maszyny, ale mogą też być dwie w jednej. Ja posiadam dwie w jednej i po prostu przestawiam w razie potrzeby. Niesamowicie wygodne rozwiązanie. A służy ta maszyna do wszywania wszelkiego rodzaju gum, obszywek oraz do wykończania wyrobów gorseciarskich.

4.Ryglówka – ta z kolei służy do mocowania/zabezpieczania wszelkiego rodzaju szwów czy elementów.

5.Lamowarka – służy do obszywania brzegów produktu lamówką.

Do tego dochodzi specjalistyczne oprogramowanie – Inventex do tworzenia konstrukcji, modelowania i stopniowania szablonów oraz ploter do ich wydruku.

Odszycie prototypów/sampli jest bardzo pracochłonnym procesem. Jako że są to każdorazowo pojedyncze egzemplarze, w żaden sposób nie da się przyspieszyć tego procesu. Dlatego nie powinna dziwić nikogo kwota odszycia prototypu/sampla. Jest to po prostu czas wyliczony na jego wykonanie. Im model bardziej skomplikowany tym droższe odszycie.

W oddzielnej zakładce zamieściłam orientacyjny przedział cenowy odszycia poszczególnych asortymentów, jednak konkretną wycenę można zrobić dopiero po zapoznaniu się z konkretnymi projektami.

Wchodząc tutaj poznasz aktualny cennik na odszycie prototypów bielizny damskiej i kostiumów kąpielowych.