zmniejszenie majteczek od kostiumu kąpielowego

Zmniejszenie majteczek od stroju kąpielowego

Zastanawiasz się, jak zmniejszyć majteczki od stroju kąpielowego? Rozważasz, czy w ogóle jest to możliwe, a jeżeli możliwe, to gdzie to zrobić oraz ile to może kosztować? Zostań ze mną. Odpowiem na nurtujące Cię pytania i pomogę w rozwiązaniu Twojego problemu. Zapraszam do lektury.

Kostium kąpielowy dwuczęściowy - kiedy zachodzi potrzeba modyfikacji

Kostium kąpielowy, zwłaszcza ten dwuczęściowy, służy nam w ściśle określonym czasie: w okresie wakacyjnym lub w ciągu roku podczas wyjazdów do cieplejszych zakątków świata. Pisząc "zwłaszcza dwuczęściowy", miałam na myśli to, że jednoczęściowe z reguły nosimy częściej, na przykład chodząc na basen, ale z tym też różnie bywa, w zależności od stopnia aktywności fizycznej danej osoby. Tak czy inaczej, są przypadki, że po dwuczęściowy sięgamy po prostu częściej.

I zdarza się, kiedy już wyciągniemy z dna szaf lub komód stroje kąpielowe na ten wymarzony wyjazd, urlop czy inne wczasy, że dół od kostiumu nie leży. Okazuje się bowiem, że jednak schudłaś, mimo że odnosiłaś wrażenie iż ta nowa dieta w ogóle nie działa 😉

Albo inny przypadek, osoba bliska Twemu sercu sprezentowała Ci przepiękny kostium, dwuczęściowy, wyglądałabyś w nim jak bogini, ale... o ile góra jest suuper to dół... o zgrozo... za duży. I to bardzo za duży. A przecież obdarowujący miał bardzo dobre chęci.

Lub jeszcze inaczej. Zamówiłaś kostium przez internet. Bosski był. Tak pięknie leżał na modelce i to Cię zachęciło do kupna. Tabelka z rozmiarem też zwyczajna, jak w każdym sklepie. Wybrałaś więc ten model i rozmiar, który uznałaś za właściwy. Okazało się jednak, że jest kłopot z majteczkami. Są za duże, ba, nawet za bardzo zabudowane niż sądziłaś.

I co wówczas? Czasu coraz mniej, a w zasadzie to go prawie nie ma, bo za tydzień wyjazd?

Może poszukujesz ratunku w internecie, ale nic nie znajdujesz. Wszystko w jego czeluściach jest, tylko nie to, czy można zmniejszyć majtki od stroju kąpielowego. Szukasz dalej. Głowisz się, czy w ogóle istnieje ktoś, kto tym się zajmie.
Znajoma krawcowa kręci przecząco głową i wręcz ze łzami w oczach mówi, że nie pomoże. Nie ma specjalistycznych maszyn. Że na tych, których używa na co dzień, nie  może ci pomóc.

Jesteś wkurzona, załamana, jeśli nie zdruzgotana.

jak zmniejszyć majtki od kostiumu kapielowego

czy można zmniejszyć majtki od kostiumu kąpielowego?

Oczywiście, że można. Czasami nawet trzeba, jeżeli nie chcesz wyrzucić nowiutkiego lub ulubionego stroju lub pozwolić mu na dłuższe poleżenie tylko dlatego, że coś z nim jest nie tak. W takich okolicznościach warto znać adres Jastin Studio Projektowe.

Jeżeli jeszcze nie słyszałaś, to może teraz, przy okazji tegoż wpisu dowiesz się więcej i już na przyszłość będziesz wiedziała gdzie kierować swoje kroki lub przesyłki z bielizną ;)?

Tegoroczne wakacje, które nomen omen już się skończyły, uświadomiły mi, że muszę zadbać o to, aby świat usłyszał o takiej możliwości jak zmniejszenie majteczek, czy to kąpielowych, czy nawet tych codziennych.

Miałam moc zapytań i tyleż samo realizacji zagadnienia, jakim jest kostium kąpielowy i jego poprawki, modyfikacje, naprawy.

I owszem, bywają sytuacje, kiedy nie jestem w stanie pomóc, ale o tym muszę chyba napisać odrębny artykuł, bo jest co wyjaśniać.

A zatem, czy można oraz gdzie zmniejszyć kostium lub dół od kostiumu kąpielowego już wiesz, a kolejne, naturalnie pojawiające się pytanie to:

Na czym polega usługa zmniejszenia majteczek kąpielowych?

Przede wszystkim powinnaś wiedzieć, że wygląda to dosyć "brutalnie", a przynajmniej tak może to widzieć osoba, która zupełnie nie orientuje się w sztuce szycia i powierza swoją ukochaną bieliznę w celu przerobienia lub modyfikacji.
Zatem, wyobraź sobie, że chcąc zmniejszyć majtki od kostiumu kąpielowego trzeba rozpruć je na czynniki pierwsze.

Dlaczego?

Ponieważ należy to zrobić proporcjonalnie, zgodnie z zasadami stopniowania lub dopasowując do indywidualnych potrzeb klientki.

Wygląda to tak, jak na załączonych zdjęciach.

zmniejszenie majtek od stroju kąpielowego 1
zmniejszenie-majtek-od-kostiumu-bikini-2

Oczywiście każdy model jest inny. Tych części może być więcej, ale nie mniej niż widzisz na zdjęciach.

I teraz, kiedy proces prucia mamy już za sobą (a musisz wiedzieć, że prucie ściegu zyg-zak do łatwych nie należy), przychodzi czas na punkt kulminacyjny - redukcja rozmiaru. W tym momencie należy się mocno skupić, ponieważ gdy się przytnie, nie ma już odwrotu. W przypadku modelu majteczek ze zdjęcia należało zmniejszyć o bodajże dwa rozmiary, jeżeli nie trzy.

Po przekrojeniu musimy ponownie zszyć ze sobą wszystkie elementy oraz wykończyć tak, aby nie było śladu ingerencji. Doszywamy więc gumę, zwaną inaczej - gumą bez oplotu. Robimy to na overlocku z zainstalowanym specjalnym prowadnikiem do prowadzenia i naprężenia gumy.

W następnej kolejności podkładamy wszytą gumę i wykończamy drobnym ściegiem zyg-zak tak, jak uszył wcześniej producent. Oczywiście sposób wykończenia dostosowuję każdorazowo do tego, jaki był sprzed przeróbki.

zmniejszenie majtek od stroju kąpielowego 2
zmniejszenie-majtek-od-kostiumu-bikini-4

I tyle, lub aż tyle, zależy jak na to spojrzeć. Z całą pewnością bez specjalistycznych maszyn trudno byłoby wykonać taki zabieg. Ale jest to możliwe.

Po uszyciu nowych majteczek, a raczej nowego rozmiaru majteczek, porównując z rozmiarem sprzed zmniejszenia, wygląda to tak jak na zdjęciu poniżej.

zmniejszenie majteczek od kostiumu kąpielowego

JAK ZLECIĆ WYKONANIE USŁUGI zmniejszenia majtek bikini?

Cały proces zlecenia usługi opisałam w zakładce z cennikiem usług. Jeżeli interesuje Cię tego rodzaju usługa, lub przy okazji tego artykułu chcesz dowiedzieć się, jakiego rodzaju usługi oferuję, kliknij w przycisk poniżej.

Pod tabelką znajdziesz schemat, jak krok po kroku wygląda procedura.

Jak zmniejszyć majtki od stroju kąpielowego samodzielnie?

Nie mogę zapominać o pasjonatach szycia bo wiem, że zawsze znajdą się osoby, które chętnie same podejmą się takiej przeróbki majteczek. Wiedzcie zatem, że śmiało możecie podjąć się tego zadania.

Procedura jest identyczna z tą różnicą, że zapewne będziecie to robili na maszynach domowych.

Overlocki do użytku domowego posiadają specjalne prowadniki do wszywania gumy bez oplotu lub innych, jednak nie w każdym modelu one występują i nie do każdego modelu overlocka można je dokupić. Chcąc uzyskać taki efekt jak pokazuję, powinnaś/powinieneś zorientować się w temacie oprzyrządowania w najbliższym sklepie stacjonarnym lub internetowym z maszynami.

Na maszynie domowej także możesz wykonać taki zabieg. Wówczas gumę bez oplotu możesz wszyć ściegiem zyg-zak, jednak w tym przypadku również warto zaopatrzyć się w specjalną do tego celu stopkę z prowadnikiem. Dzięki niemu nie będziesz martwił się lub martwiła o naprężenie i proste prowadzenie gumy przy krawędzi materiału.

Ważną rzeczą w przypadku samodzielnej modyfikacji majtek kąpielowych jest to, że musisz wszyć nową gumę bez oplotu. Tej wszytej fabrycznie albo nie uda Ci się wypruć na tyle ładnie, aby móc ją ponownie wykorzystać lub, może być jej niewystarczająca ilość do wszycia. Ewentualnie nie nadaje się do ponownego wszycia, jeżeli majteczki nie są nowe. Guma stosowana w strojach kąpielowych z czasem traci swoje właściwości, również pod wpływem różnych czynników. Dlatego też warto mieć w swoich domowych zapasach gumę bez oplotu oraz podszewkę stosowaną w kostiumach kąpielowych.

Ale nie martw się, możesz zaopatrzyć się w nią w naszym sklepie internetowym. Wystarczy, że wejdziesz TUTAJ

 

Jeżeli dobrnęliście do końca, dziękuję za to. Mam nadzieję, że wystarczająco dobrze opisałam całą procedurę zmniejszenia majteczek. Jeżeli będziecie potrzebowali takiej usługi zapraszam serdecznie.

A gdyby znalazły się wśród Was perełki, które same zdecydują się na taki zabieg, bardzo chciałabym to zobaczyć. Pokażcie efekt swojej pracy na Facebooku Jastin Studio Projektowe lub Instagramie jastin_lingerie

Możecie także wysyłać meile (biuro@jastin.pl), jeśli potrzebujecie podpowiedzi lub pomocy. W wolnej chwili zawsze odpowiem 🙂

Dodaj komentarz

Shopping Cart