jak dokonać pomiaru

ZRÓB TO SAMAZRÓB TO SAMA to kącik wygospodarowany specjalnie dla Ciebie. Będą tutaj pojawiały się różnego rodzaju instrukcje dotyczące samodzielnego wykonania jakiejś naprawy w biustonoszu. O ile masz w sobie odrobinę pasji do szycia jesteś w stanie wiele zdziałać w tym zakresie zwłaszcza, że bielizna jednak potrzebuje od czasu do czasu Twojej pomocy.

samodzielna naprawa lub modyfikacja bielizny

Biustonosz może wymagać naprawy kiedy ulegnie nieszczęśliwemu wypadkowi, podczas intensywnego użytkowania, czy nawet podczas prania.

Równie dobrze zachodzi czasem potrzeba dostosowania bielizny do własnych potrzeb, np. typu zwęzić obwód, przerobić na karmiący, itp. Owszem, może naprawa bielizny nie jest zbyt popularna, częściej robimy to z odzieżą, ale dlaczego nie? Zarówno odzież jak i bieliznę nosimy na co dzień, równie mocno eksploatujemy, narażamy na takie same czynniki mechaniczne, typu uszkodzenie w pralce chociażby, ale i ręczne uszkodzenia się zdarzają. A zatem, dlaczego nie pomyśleć o ich naprawie?

Sugeruję zaopatrzyć się w odpowiednie „oprzyrządowanie” do tego celu, to niezbędny element pracy, a i znacznie ułatwi pracę.

Zatem miej zawsze pod ręką:

  • rozpruwaczkę/prujkę
  • ostre nożyce
  • miarkę krawiecką
  • szpilki – bez nich ani rusz 🙂
  • mydełko lub kreda krawiecka – polecam kredę, o wiele lepiej widać zaznaczenia, np. podczas zwężenia obwodu
  • igła i nitka do szycia ręcznego również czasem się przyda 😉

I to chyba podstawowy zestaw. Bez względu na to, czy robisz przeróbkę krawiecką, czy gorseciarską, zawsze warto go mieć taki zestaw w pogotowiu.
Bo, jak mawia klasyk:
„Bójcie się dziewczyny, nie znacie dnia, ani godziny”.

Dlatego nie powstrzymuj się, próbuj. Wszystko w Twoich rękach 🙂

materiały i akcesoria do samodzielnej naprawy lub szycia bielizny


Jeżeli drzemie w Tobie chęć uszycia biustonosza lub zwyczajnie zachodzi potrzeba wymiany jakiegoś elementu w biustonoszy zapraszam serdecznie do naszego sklepu internetowego. Znajdziesz u nas materiały oraz dodatki niezbędne w bieliźniarstwie łącznie z fiszbinami. Wejdź TUTAJ – SKLEP.JASTIN.PL i zapoznaj się z ofertą.

zrób to sama naprawa bielizny

Dodaj komentarz

Shopping Cart