JAK DRUKOWAĆ NASZE WYKROJE – PRZEWODNIK


Przygotowałam, droga pasjonatko/pasjonacie krótką instrukcję – jak wykonać krok po kroku wydruk naszych wykrojów. Ile przeglądarek, tyle możliwości a w naszym przypadku najważniejsze jest, aby zachować rozmiar rzeczywisty wydruku. Jeżeli o to nie zadbamy możemy mieć kłopot z dopasowaniem uszytego już produktu. Zapraszam zatem do zapoznania się artykułem na ten temat.Jak drukować wykroje Jastin

Po wybraniu właściwego rozmiaru można otworzyć go w nowym oknie lub zwyczajnie w niego kliknąć. Otworzy się wówczas okienko z opcjami drukowania. Najważniejsze w otwartym okienku jest to, aby wybrać odpowiednie ustawienie rozmiaru wydruku, a mianowicie, aby był on rzeczywisty, a nie dostosowany do rozmiaru kartki na przykład.

Oto przykład okna z przeglądarki Chrome. Ważne, aby w tym przypadku SKALA była ustawiona jako DOMYŚLNA:Tutaj mamy przykład z przeglądarki Edge. Skala w tej przeglądarce określona jest jako ROZMIAR RZECZYWISTY i takie ustawienie zaznaczamy:Natomiast w przeglądarce Firefox wygląda w następujący sposób:W tej przeglądarce, w kroku pierwszym, klikamy PREFERENCJE a w drugim okienku, które się otworzy, wybieramy rozmiar wydruku TAK JAK ORYGINALNY, a typ papieru DOMYŚLNY DRUKARKI i akceptujemy.

W ten właśnie sposób poradzimy sobie z ustawieniami oraz zapewnimy sobie wiarygodny wydruk.

Ważne jest również to, aby wydrukować sobie najpierw pierwszą stronę i zmierzyć kwadrat kontrolny. Powinien on mieć 5×5 cm. Mamy wówczas pewność, że wszystko poszło zgodnie z planem.Kiedy już mamy wszystkie kartki wydrukowane obcinamy margines i sklejamy je ze sobą według ponumerowanych stron.

Do dzieła! 🙂

Shopping Cart