O MNIE

O MNIE, CZYLI KTO SIĘ KRYJE ZA FIRMĄ JASTIN?

Witaj!

Mam na imię Justyna i jestem konstruktorką bielizny oraz kostiumów kąpielowych. Na konstrukcji odzieży również znam, ale na co dzień pracuję z bielizną właśnie.

Współpracuję z firmami i projektantami w zakresie przygotowania szablonów, stopniowania i odszywania modeli. Realizuję bardzo indywidualne projekty w szerokiej gamie rozmiarów i modeli, dlatego, jeśli potrzebujesz pomocy w tej dziedzinie, jesteś początkującym projektantem lub firmą już istniejącą na rynku zapraszam serdecznie.

Jestem także: "cudotwórczynią, magikiem, dobrą wróżką, czarodziejką". Tak mnie zwą 🙂
A ja tak zwyczajnie, po prostu naprawiam również Waszą bieliznę. Zajmuję się tym dosłownie przez przypadek, ale również z potrzeby istnienia tychże usług. Skoro mam specjalistyczne maszyny to pomyślałam - "dlaczego nie"? O tym, jak to się stało, że zajęłam się także naprawą i modyfikacją bielizny, opowiem przy innej okazji, ponieważ to bardzo ciekawa historia. Może poprzez swoje doświadczenie zainspiruję kogoś i stanę się kołem napędowym nowej historii życia?

Ponadto nie chciałabym także zaniedbywać obszaru jakim jest szycie bielizny dla klienta indywidualnego. Jest to bardzo ważny temat i nadal ciągle potrzebny mimo, że półki sklepowe uginają się od nadmiaru modeli i rozmiarów. Na tę chwilę nie szyję bielizny na indywidualne zamówienie, ale o wszelkich zmianach w tym temacie będę informowała na bieżąco. Zachęcam zatem do śledzenia strony www.jastin.pl oraz Fanpage`a na Facebooku.

KONSTRUKCJA, MODELOWANIE, SZYCIE BIELIZNY - SKĄD TA WIEDZA?

Bardzo często spotykam się z pytaniem, gdzie można zdobyć wiedzę odnośnie konstrukcji oraz szycia bielizny. Niestety, nie napiszę w tym momencie nic pokrzepiającego, żadnej konkretnej wskazówki również nie otrzymacie, ponieważ nie jest to wiedza, którą można zdobyć tak po prostu, po ukończeniu określonego kierunku szkoły zawodowej czy studiów. Jest to efekt długoletniej praktyki i mozolnej, niekiedy samodzielnej pracy w tym kierunku.

Swoje umiejętności szycia bielizny zdobyłam dzięki pracy w jednej z firm produkujących bieliznę damską w Białymstoku. Przez przeszło 8 lat szyłam bieliznę damską. Bardzo wiele zawdzięczam moim byłym pracodawczyniom, ponieważ gdyby nie cierpliwość do mnie i moich trudnych początków w tej branży nie byłabym w tym miejscu gdzie jestem aktualnie. A muszę Wam się przyznać, że nauka szycia biustonosza wcale nie jest łatwa i jeśli nie miało się z tym styczności wcześniej to zaręczam, lekko nie jest 🙂 Zresztą, w żadnej dziedzinie na początku nie jest lekko, a przynajmniej tak mi się wydaje.
Tak się szczęśliwie złożyło, że podczas pracy zawodowej poznałam od podszewki każdy proces, który zachodzi podczas produkcji biustonosza, majtek czy gorsetu, wiem co z czym się łączy i to jest fantastyczna wiedza, którą mogę teraz z powodzeniem wykorzystywać.

Natomiast jeśli chodzi o konstrukcję czy modelowanie, niestety, tego nie nauczycie się wszędzie. Prowadzone są kursy konstrukcji bielizny damskiej ale wierzcie lub nie, wiedzy aktualnej na nim nie zdobędziecie, bo ta nie jest nigdzie wydawana w postaci książek. Aktualna moda i zmiany w budowie sylwetki kobiecej wymusiły także na konstrukcji biustonosza wiele zmian, a tego autorzy polskich książek z lat 60. czy 70. nie uwzględniają.
Być może uwzględniają to książki autorów z innych krajów, ale tych nie znam więc nie mogę się wypowiadać w tym względzie.

Ale dlaczego piszę w ogóle o książkach? Ponieważ każdy kurs oparty jest na wiedzy, która skądś pochodzi. Inspiracją odnośnie konstrukcji i modelowania bielizny damskiej najczęściej są lektury z lat 60. czy 70. Właśnie wtedy powstawało najwięcej materiałów z każdej dziedziny, z odzieżową łącznie. Powinniśmy jednak traktować je jako punkt zaczepienia a nie jako ostateczną, jedyną i słuszną wiedzę, bo ta jest zupełnie inna.

I tak oto działam od 8 lat wykonując fascynujące projekty, poznając fantastycznych ludzi i to najbardziej kocham w mojej pracy.

Zdaję sobie sprawę z tego, że każdy z realizowanych projektów musi być idealny, zarówno pod względem estetycznym jak i rozmiarowym. Produkt wchodzący do produkcji masowej musi znaleźć swego potencjalnego odbiorcę, dlatego jakość  to dla mnie podstawa.
Niestety nie wszystkie swoje realizacje mogę pokazać, ale znajdziecie troszkę zdjęć z mojej działalności.

CO JESZCZE MOGĘ DLA WAS ZROBIĆ?

Spróbuję Was zainspirować do samodzielnego działania.

O ile czas pozwoli, postaram się przybliżyć wszystkim zainteresowanym temat bielizny od tak zwanej „podszewki”. Chętnie służę pomocą we wszystkich „stanikowych” sprawach, podpowiem, doradzę w kwestii przeróbek (tak, tak, jeśli macie choć troszkę zacięcia do szycia, z moją pomocą będziecie w stanie wiele zdziałać w swoim biustonoszu).

Zapraszam serdecznie do odwiedzania strony jastin.pl.

Zapraszam również do kontaktu w formie mailowej (biuro@jastin.pl). Postaram się na bieżąco odpowiadać na wszystkie pytania czy wątpliwości.

Jastin Justyna Świątkowska

Pozdrawiam serdecznie,
Justyna Świątkowska

Zachęcam do obserwowania mediów społecznościowych

SKLEP JASTIN

Jeżeli jesteś pasjonatem/pasjonatką szycia bielizny zapraszam Cię serdecznie do odwiedzania naszego sklepu. Znajdziesz w nim:

  • wykroje bielizny i kostiumów kąpielowych
  • gotowe zestawy materiałów do szycia bielizny
  • wszelkiego rodzaju dodatki: tunele, gumy, haftki i wiele, wiele innych
Shopping Cart