Jak zmniejszyć obwód biustonosza

Z pewnością znajdą się wśród Was osoby, które zastanawiają się, jak zmniejszyć obwód stanika. Z doświadczenia wiem, jak wiele może się zdarzyć podczas użytkowania bielizny. Wiem także, jak wiele możemy same zrobić, aby przedłużyć „życie” naszym biustonoszom. Wiele możemy zdziałać na maszynach domowych chociaż wydawałoby się, że to nie możliwe. Wszystko jest kwestią cierpliwości, wytrwałości i zaangażowania.
W tym artykule pokażę Wam, jak zmniejszyć obwód biustonosza i skupimy się na tym typie pleców, który jest najczęściej spotykany w większych rozmiarach biustonoszy, ale w mniejszych także bywa widziany.


Rodzaje pleców biustonoszy a zmniejszenie obwodu biustonosza


Rozróżniamy kilka rodzajów pleców w biustonoszach. Mogą być to plecy proste, plecy w kształcie litery „U” lub „V”, plecy typu multiway, z ozdobnymi paseczkami. Każdy z tych rodzajów obwodów można śmiało zmniejszyć i zachęcam do próbowania swoich sił, ponieważ na prawdę warto.

Typ pleców, którym zajmiemy się dzisiaj jest najłatwiejszym do zwężenia. Sądzę, że nie będziecie miały z nim większych problemów.

JAK zwęzić OBWÓD w kształcie „U” – INSTRUKCJA KROK PO KROKU

Poniżej znajdziecie instrukcję, jak samodzielnie zwęzić obwód biustonosza. Postępując zgodnie ze wskazówkami bez większych problemów dacie sobie z tym radę. Wierzę w Was 🙂

KROK 1

Pierwszym krokiem do samodzielnego zwężenia obwodu biustonosza jest wyprucie haftek z obydwu stron pleców oraz gumy ramiączkowej.

Zwężenie obwodu w biustonoszu | plecy w kształcie "U"

KROK 2

Składamy i spinamy ze sobą dwie warstwy pleców. Zaznaczamy mydełkiem lub kredą krawiecką o jaką wielkość chcemy skrócić podstawę biustonosza. W naszym przypadku jest to 2,5 cm czyli 5 cm na całości obwodu.

Musimy także przesunąć miejsce wszycia ramiączek. Z reguły oddalone są one mniej więcej o 4 – 5 cm od miejsca wszycia haftki. My zaznaczamy 2,5 cm ponieważ przesuwamy tyle samo ile wynosi zwężenie obwodu.

Zwężenie obwodu w biustonoszu | plecy w kształcie "U"_2

KROK 3

Sprawdzamy, czy po wszyciu gumeczk,i szerokość do wszycia haftki będzie się zgadzała a następnie doszywamy gumę. Możemy ją doszyć ściegiem zygzakowym lub trójskokowym w zależności od tego jak była doszyta wcześniej lub jaki system lubimy.

Zwężenie obwodu w biustonoszu | plecy w kształcie "U"_3


KROK 4

Usuwamy nadmiar materiału który powstał w trakcie dopasowywania szerokości pleców do haftki. Możemy to śmiało zrobić już po wszyciu, ale jeżeli chcecie, możecie tego dokonać jeszcze przed doszyciem haftki. Tak na prawdę nie ma to większego znaczenia.

Zwężenie obwodu w biustonoszu | plecy w kształcie "U"_4
Zwężenie obwodu w biustonoszu | plecy w kształcie "U"_5


KROK 5

Etap ostatni podczas zwężenia obwodu w kształcie „U”, czyli doszycie haftek.

Z doszyciem może wystąpić problem. O ile część z pętelkami wszyje się dobrze, o tyle ta z zaczepami może stwarzać problemy podczas wszywania na maszynie domowej. Jeżeli wasze maszyny nie posiadają opcji przesuwania w prawo lub w lewo stopki to będziecie miały utrudnione zadanie. Maszyna może przepuszczać ścieg, zaczepy haftki mogą blokować przesuwanie się stopki. Ale wówczas możecie przeszyć np. dwukrotnie i gęstszym ściegiem i powinno zadziałać.

Zwężenie obwodu w biustonoszu - plecy w kształcie "U"_6

Trzymam kciuki i czekam na relację z samodzielnie wykonanej przeróbki 🙂

dodatki potrzebne podczas zwężania obwodu

Jeżeli zwężacie obwód, może pojawić się również potrzeba wymiany haftek. To zrozumiałe. Jest to taki element w biustonoszu, zaraz po fiszbinach, który najszybciej się zużywa. Dlaczego? Ponieważ najciężej pracuje każdego dnia. Zatem, jeżeli przy okazji zwężenia uznacie, że wypadałoby wymienić zapięcie w biustonoszu, zróbcie to.

Haftki w różnych rozmiarach i kolorach znajdziecie klikając TUTAJ

Przygotowałam także instrukcję zwężenia obwodu dla pleców prostych w biustonoszu. Jeżeli interesuje Cię ten temat, zapraszam do wejścia TUTAJ. Zostaniesz przeniesiony/przeniesiona do zakładki z tym tutorialem.

Leave a Comment