ZWĘŻENIE OBWODU | KRÓJ DLA WIĘKSZYCH ROZMIARÓW

Z pewnością znajdą się wśród Was osoby, które chciałyby samodzielnie wykonać jakąś naprawę bielizny osobistej. Możecie to zrobić i szczerze do tego namawiam, również na maszynie domowej, ponieważ zapewne większość z Was taką posiada. Zobaczcie więc jak to zrobić samodzielnie.

JAK ZMNIEJSZYĆ OBWÓD BIUSTONOSZA – INSTRUKCJA KROK PO KROKU

Poniżej znajdziecie instrukcję, jak krok po kroku samodzielnie zwęzić obwód biustonosza. Jest to ten łatwiejszy sposób, więc problemów z nim nie powinnyście mieć.
A zatem do dzieła!

KROK 1

Pierwszym krokiem do samodzielnego skrócenia obwodu biustonosza jest wyprucie haftek z obydwu stron pleców oraz gumy ramiączkowej.

KROK 2

Składamy i spinamy ze sobą dwie warstwy pleców. Zaznaczamy mydełkiem lub kredą krawiecką o jaką wielkość chcemy skrócić podstawę biustonosza. W naszym przypadku jest to 2,5 cm czyli 5 cm na całości obwodu.

Musimy także przesunąć miejsce wszycia ramiączek. Z reguły oddalone są one mniej więcej o 4 – 5 cm od miejsca wszycia haftki. My zaznaczamy 2,5 cm ponieważ przesuwamy tyle samo ile wynosi zwężenie obwodu.

KROK 3


Sprawdzamy, czy po wszyciu gumeczki szerokość do wszycia haftki będzie się zgadzała a następnie doszywamy gumę.

Możemy doszyć ściegiem zygzakowym lub trójskokowym w zależności od tego jak była doszyta wcześniej lub jaki system lubimy.

KROK 4Usuwamy nadmiar materiału który powstał w trakcie dopasowywania szerokości pleców do haftki. Możemy to śmiało zrobić już po wszyciu, ale jeżeli chcecie, możecie tego dokonać jeszcze przed doszyciem haftki. Tak na prawdę nie ma to większego znaczenia.

KROK 5


Etap ostatni, czyli doszycie haftek.

Z doszyciem może wystąpić problem. O ile część z pętelkami wszyje się dobrze, o tyle ta z zaczepami może stwarzać problemy. Jeżeli wasze maszyny nie posiadają opcji przesuwania w prawo lub w lewo stopki to będziecie miały utrudnione zadanie. Maszyna może przepuszczać ścieg, ponieważ zaczepy haftki mogą blokować przesuwanie się stopki. Ale wówczas możecie przeszyć np. dwukrotnie i gęstszym ściegiem i powinno zadziałać.

Trzymam kciuki i czekam na relację z samodzielnie wykonanej przeróbki 🙂

Leave a Comment